تبلیغات
اشعار آئینی شاعران اهل بیت عصمت و طهارت - واکنش عبدالرضا هلالی به پخش سی دی خانوادگی او
 

عبدالرضا هلالی

۹ شهریور ۱۳۸۵ - بعد از ظهر ۱۴:۳۰تعداد بازدید: 5764كد خبر: ۴۶۹۴۹

اللهم انا نشكو الیك فقد نبینا و قله عددنا...

چگونه می‌توانم گلایه خویش را پنهان نموده و بغض خود را در گلو فرو خورم و در سكوت غریبانه، آبروداری كنم تا مبادا گردی به دامانی بنشیند؟! چگونه در شهر شلوغی كه بزدلان هم، هفت‌تیركش شده‌اند، از سر بالا رفتن آب‌ها و ابوعطا خواندن قورباغه‌ها، سخن بگویم؟ چگونه از آنان كه طلبكار عمر خضر و ملك اسكندرند، بخواهم كه نزاع بر سر دنیای دون نكنند و چگونه به خواب‌زده‌ها بفهمانم كه:
خیانت قصه تلخی است، اما از كه می‌نالم
خودم پرورده بودم در حواریون، یهودا را

آی جماعت! نگار ما اوست كه.. لا لعطائه مانع... (هیچ كسی را توانایی مقابله با عطایای او نیست) تعز من تشاء و تذل من تشاء .. (هركه را خواهد عزیز خلق و هركه را خواهد ذلیل كند) آی خلایق! یار ما هموست كه حتی اطفال در رحم مادران را نیز مورد رحمت قرار می‌دهد! دلدار ما اوست كه كرامت بی‌حد و حصرش، سایه امنیتی بر «مستوحشین فی الظلم» است... چگونه از دلبر خود با شما بگویم، در حالی كه هنوز در اول شب پیاله به دستی، كار ما به بدمستی كشیده است...!

*****

1ـ می‌دانید، وقتی انسان خود را جدی بگیرد، بسیار مضحك می‌شود! و چقدر امروزه بوزینه‌های مضحك زیاد شده‌اند! جدی گرفتن خود، به معنای قائل شدن حرمتی ویژه برای خود است و هركه در مقابل «الله و آل‌الله» حرمتی ویژه برای خویش قایل باشد، به «بوزینه‌ای مضحك» مسخ می‌گردد!!

2ـ ندانسته و نشناخته و خام، وارد این طریق ملامت‌خیز و دشمن‌ساز نشدیم كه فرمود:
غیر ناكامی در این ره كام نیست*** راه عشق است این ره حمام نیست!
كار ما از ابتدا عزم بلند برای مردانه ماندن بود و زنانه سوختن! كه فرمودند:
مردانه ساختیم و زنانه فروختیم *** رو رو زنانه‌ساز كه مردانه می‌خرند!

اما «كلّ یعمل بشاكلته» خدا، تولیدكننده انبوه‌ساز نبوده است، بلكه برای هر تنابنده‌ای، پرونده‌ای از بلایا و فتن و محدودیت‌ها و ظرایف باز شده است و ما نیز در این بار عام، ‌بر طینت خداداده قائلیم:
مه فشاند نور و سگ عوعو كند *** هر كسی بر طینت خود رو كند

3ـ «قاسطین» كه بودند؟ «قاسطین» آن زمره اهل ادعایی هستند كه با شعار «قسط و عدل» به جنگ علی(ع)؛ یعنی تندیس «قسط و عدل» آمده بودند! «كله حق یراد بها الباطل» شعار «قسط و عدل» دادن در مقابل علی، مانند قرآن‌هایی است كه روی نیزه رفته بود تا مانع پیشروی سپاه حق گردد... گفت: می‌توان در كاسه سر یك مجسمه زیبا آب نوشید ولی باید توجه داشت كه آن مجسمه برای این كار ساخته نشده است! این ظاهرسازی‌های مردم‌فریبانه در دل‌هایی اثر می‌كند كه فاقد بصیرت و معرفت باشد... آری، نادان همیشه نادان‌تر از خود را می‌یابد تا تحسینش كند... !

4ـ (به نقل از كتاب «نكته‌های ناب» از آیت‌الله العظمی بهجت، ص 78): معاویه (علیه الهاویه) با رایزنی و مشاوره عمروعاص بدین نتیجه رسید كه راه مقابله با علی(ع) آن است كه از رؤسای قبلیه‌ها بخواهد كاری برای خونخواهی عثمان در مقابل علی بكنند... چندی پس از این درخواست، پی‌درپی برای از بین رفتن «فرصت فكر» آدم‌های مختلفی به دنبال آن رؤسای قبایل فرستاد تا مجال دقت و تفكر نیابند... و شد آنچه نباید می‌شد و دست آخر رؤسای قبایل هم خونخواه عثمان از علی شدند... «فرصت تفكر»...! امواج شایعه، سیاه‌نمایی، دشمنی و كینه‌ورزی، پشت به پشت هم، چنان به صخره‌های مستحكم قلوب مخاطبین می‌خورد كه دیگر «فرصت تفكر» باقی نماند... امروزه لجن‌پراكنی علیه اینجانب «رضا هلالی» برای عده‌ای نابخرد و غفلت‌زده، چنان موضوعیت و اهمیتی یافته است كه هر روز یا خالق یا مشتری جدیدترین اخبار كذب، آلوده و موهن در مورد حقیر هستند و چنان در این طریق پا به ركابند كه «فرصت فكر» از مستمعین بی‌رنگ و ریای محافل گرفته می‌شود... فاجعه آنجاست كه هرزه‌باف‌های شارلاتان بی‌تقوا و دودوزه‌باز‌های هفت‌خط بی‌مرام و اپوزیسیون‌های ضد ولایت مجهول‌الهویه و هزاررنگ‌های ظاهرالصلاح سالوس و محتسب‌های مدرن شكمباره و تردامن، همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا دیگر نغمه روح‌بخش روضه‌های سیدالشهدا(ع) به گوش جوانان شیفته نرسد... (عجیب نیست! چراكه دشمنی با آل‌الله و موالیان آل‌الله، ساخته و پرداخته نطفه مال حرام است) كار به جایی رسیده است كه اگر بدانند «فلانی» خائن مخنث و بی‌رگ است و یا منافق مرتد و سیب‌زمینی بی‌اعتقاد است، در امنیت كامل به سر خواهد برد، اما كافیست كه «شیطانكی» بفهمد كه «تو» دوستدار آل بیت رسول‌اللهی ... دیگر فاتحه امنیت و رفاه و آزادی و... را باید خواند!! (عجیب نیست! چرا كه شیطان سوگند خورده است كه دست از سر موالیان آل‌الله برندارد). كار به جایی رسیده است كه این بی‌مرام‌های نامرد، برای خاموش كردن چراغ محبت آل‌الله، به بی‌آبرو كردن نوامیس و انتشار اكاذیب و پخش تصاویر خانوادگی (در تیراژهای فراوان) و شایعه‌پراكنی‌های عجیب و غریب و... می‌پردازند. (عجیب نیست! چراكه مظلومیت و غربت در ذات شیعگی است)

5ـ چه بسیار حماقت‌هایی كه عده‌ای می‌كنند تا احمق شمرده نشوند! بنگرید كه در مواجهه با این تخریب‌ها و ترور شخصیت‌ها، مخاطب‌ها چگونه موضعی می‌گیرند. عده‌ای علی‌الاصول، نقش این رسوایی‌ها را به دیوار می‌كوبند و از ریشه، منكر وجود هرگونه پلیدی می‌شوند... (كه به پای اعتمادشان، بوسه می‌زنم) و عده‌ای به جستجوی حق برمی‌خیزند و اگر حق را هر جا یافتند، خاشعند... (من طلبنی بالحق وجدنی) و اما عده‌ای دیگر... و اما، زخم زبان... و اما غیبت، تهمت... و اما...
دل را اگر ز درد به جان آورد كسی *** بهتر كه درد دل به زبان آورد كسی

چگونه با این همه ملامت ناصحانه می‌توان كنار آمد؟ چگونه با انسان‌های وارونه می‌توان ساخت؟ وقتی «بریر» در مقابل بی‌ادبی «ابوحرب سبیعی» (دلقك بدكاره و بذله‌گوی یزید) ایستاد و محكومش كرد، ابوحرب سبیعی گفت: راست می‌گویی! اقرار می‌كنم به پاكی شما و آلودگی خود! از او پرسیدند: چرا دست از باطل برنمی‌داری؟ گفت: اگر من به سوی حق بیایم، كشته می‌شوم، پس چه كسی بر سر سفره شراب با یزید هم‌پیاله شود؟!) چگونه می‌توان با انسان‌های وارونه كه هم‌پیالگی با یزید را به «حق» ترجیح می‌دهند، ساخت؟!

اما، خوب می‌دانم كه اگر محبت حقیقی به ساحت بی‌بی فاطمه زهرا ـ سلام‌الله علیها ـ باشد، طلسم شكن تمام فتنه‌ها در دست شماست. (دیدید كه فاطمه برای «حر» هم مادری كرد، محبت فاطمه(س)، كاری كرد كه میان شلوغی سرسام‌آور بی‌خردان بی‌حیا و در میان هیاهوی گیج‌كننده و غیرقابل تحمل منازل بین راه، حر صدای حق را شنید...) آری، فاطمه ـ سلام‌الله علیها ـ برای «حر» هم مادری كرد كه مولا فرمود: هرچیز محتاج عقل است و عقل محتاج ادب!

و مگر نبود آن‌كه یكی از قتله ابالفضل العباس كه در كوفه فریاد می‌زد و خود را كتك می‌زد كه آی مردم! جوان ماهرویی را كشتم كه میان چشمانش نور سجده بود! آری او نمی‌دانست كه مظهر هوالعزیز چه بر دوش نبی باشد چه زیر سم ستوران، عزیز است «و خیلی‌ها نمی‌دانند كه با خداداده نمی‌توان ستیز كرد كه خداداده را خدا داده». آری عزیز خدا حسین ـ علیه‌السلام ـ هنگامی كه با بیعت‌شكنی كوفیان روبه‌رو شد ـ در همان راه مكه تا كربلا ـ با آن شهامت توحیدی فرمود: سیغنی الله عنكم!! خدا مرا از شما بی‌نیاز گرداند... «و دیدید چگونه حسین ـ علیه‌السلام ـ عزیز خدا از همه هستی بی‌نیاز شد».

گر فروتر نشست خاقانی *** چه كند روزگار بی‌ادب است
قل هو الله نیز در قرآن *** زیر تبت یدا ابی‌لهب است

شما علف هرزه را هر جایی می‌توانید ببینید، اما طلا، پشت ویترین است و داخل گنجینه‌ها!

6ـ آیا كافی نیست؟ چقدر باید تحمل كرد كه هر خس و خاشاك بی‌قحر و جاهی به بی‌اعتبار كردن گل‌های محمدی بپردازد؟ الهی الی من تكلنی؟ مگر نفرمود اگر كسی آبروی مؤمنی را ببرد، خدا آبرویش را در خلوت خانه‌اش می‌برد! آیا كافی نیست كه كه حرمت مؤمن را از خانه خدا بالاتر می‌دانند! حالا كه تیغ تیز و برانی در كف اختیارت افتاده است، بهتر آن است كه از ریختن خون مظلومان و بیچارگان بپرهیزید كه امام سجاد ـ علیه‌السلام ـ فرمودند: زنهار! بر كسی كه یاوری جز خدا ندارد، ستم نكنید!! آیا دلیل جدیدی برای رد كردن خدا و رد قیامت پیدا شده است كه دیگر واهمه از مكافات و بیم از جزای الهی و هراس از تیغ عباس‌بن‌علی ـ علیه‌السلام ـ نمی‌كنید؟ به راستی چه شده است؟ به آن هنگامی كه گردوغبارها بنشیند، بیندیشید كه چگونه رو در روی حقایق خواهید ایستاد با این دل شكستن‌ها! كه ملائكه، من و شما را مخاطب می‌كند: لدو للموت و ابنو اللخراب (بزایید برای مردن و بسازید برای خراب شدن) ما كه اطمینان داریم دنیای ما روزی شروع خواهد شد كه بقیهالله الاعظم، صاحب العصر و الزمان ـ عجل‌الله تعالی فرجه الشریف ـ ذوالفقار ظهور را در كف بگیرند... شما منتظر باشید و ما نیز منتظریم!

7ـ قدما گفته‌اند كه قطره‌ای عسل بیش از جامی زهر مگس به سوی خود جلب می‌كند. هیچ‌كس در طریق سلوك الی الله نمی‌تواند مدعی باشد كه نظر من، رفتار من، و سخن من، صحیح‌ترین و كامل‌ترین است، اما یكی از نشانه‌های شیرینی و جذابیت محافل سیدالشهدا ـ علیه‌السلام ـ همین است كه مگس‌های حرفه‌ای میل به دست‌درازی به حاصل رنج آل‌الله می‌كنند... بماند! بگذار و بگذر! مگر نه این است كه كشف ستر و سر مؤمنین حرام ابدی است؟! مگر نه این است كه رعایت حرمت و وجهه و شخصیت نوكران اهل‌البیت، واجب عینی برای همه هستی است! تمام هستی؛ شیعیان مولا امیرالمؤمنین‌اند و مسخر محبان حضرتش! می‌دانی كه ربا در حكم جنگ با خداست و از آن بالاتر این‌كه معصوم می‌فرماید: یك درهم ربا از 36 زنا بالاتر است و بردن آبروی مؤمن از ربا بالاتر!! مگر نخوانده‌اید در اصول كافی، جلد 2، كتاب ایمان و كفر كه اول مرتبه كفر، آن است كه شخصی بشنود از برادر دینی خود كلمه‌ای را و حفظ كند آن را و بخواهد مفتضح كند او را به واسطه آن كلمه!!

پشت دین و مگر دین‌داران را خباثت منافقین خم نموده است و به قول بزرگی، كافر كسی است كه حق‌پوشی می‌كند! خدا محبت كردن مردم به عیب‌جویان و عیب‌سازان را حرام كرده است (غررالحكم صفحه 683).

مكن به نامه سیاهی ملامت من مست
كه آگه است كه تقدیر بر سرش چه نوشت (حافظ)

كاش حاسدان و معاندانی كه چشم دیدن ما را در صفوف مستحكم انقلاب و خط ولایت ندارند، به قدر ذره‌ای فتوت و جوانمردی داشتند تا به جای توطئه و جوسازی و تهمت زدن، به عیوب خود مشغول می‌شدند كه فرمود طوبی لمن شغل عیبه عن عیوب الناس ... .

8ـ سؤال تكراری هر كس كه به آیه 6 سوره لقمان رجوع نموده این است؛ لهو الحدیث چیست؟ چرا این گروه‌های مافیایی و بنگاه‌های حاشیه‌سازی و غبارپراكنی به طور حرفه‌ای و سازمان‌یافته مشغول لهوالحدیثند؟ «لهوالحدیث» همان است كه اینان برای فروش و آب كردن و غالب كردن محصولات بنجل و فاسد و بی‌مشتری خود انجام می‌دهند... سفیانیان عصر حاضر كه اغلب یادآور ابوموسی اشعری و عمروعاص‌های مدرن هستند، به چه مجوزی، مجاز به هیاهو و دروغ‌گویی علیه اینجانب و هیأت‌الرضا(ع) هستند؟ چرا قوه قضائیه، نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و فرهنگی و علمی و حوزوی چاره‌اندیشی نمی‌كنند؟

9ـ همه آنانی كه در جریان فتنه‌سازی‌های این بی‌هنران هستند، می‌دانند كه خاصیت اصلی و اولیه و نهایی این حاشیه‌سازی‌ها، بیهودگی است. هیاهو برای هیچ! هدف بطلان‌سرایی این شیطانك‌های موجه و غیرموجه سوءاستفاده از جهل و بی‌خبری عوام‌الناس است و مادر این كینه‌ورزی‌ها اغلب حسد است و عجب! امیرالمؤمنین فرمودند: هرچه انسان را از یاد خدا غافل كند، در حكم قمار است و خوب می‌دانم كه این «قماربازهای بی‌تقوا» به هر حیله‌ای دست می‌زنند تا شاید از آب گل‌آلود، ماهی بگیرند... ولی هیهات! زیرا به همان صورت توهین‌آوری كه منافقان كورباطن به دوستان اهل‌البیت حمله‌ور می‌شوند، حق نیز با اهانت خوارشان می‌كند... اولئك لهم عذاب مهین (ان‌شاءالله).

10ـ امیدوارم آنان كه حتی پرده‌دری‌ها را به نهایت رسانده‌اند و به اینجانب (به عنوان یك شهروند و نه یك نوكر آستان امیرالمؤمنین) و به همسر شرعی و قانونی اینجانب نیز رحم نكرده‌اند، جواب روشنی از جانب آل‌الله بگیرند كه به غیر از اهل بیت، پناهی ندارم و به غیر از خدای آل‌الله، منتقمی نمی‌بینم. فاغث یا غیاث المستغیثین!

11ـ ابراهیم بن طلحه در شام در میان هلهله مردم پرسید: یا علی‌ابن‌الحسین(ع)، من غلب؟ چه كسی در این جنگ پیروز شد؟ امام سجاد(ع) نگاهی كردند و فرمودند: اگر می‌خواهی بدانی چه كسی در این جنگ پیروز شده است، آن هنگام كه وقت نماز شد، اذان و اقامه بگو! (كنایه از این‌كه: نام كه را خواهی برد؟ آیا جز نام جد ما رسول‌الله؟!) و این سخن ماست: كه پیروز جنگ‌هایی كه از عاشورا تا قیامت برقرار است، جز حسینیان، كسی نخواهد بود!
بیایید و مردمی كه در هیأت‌الرضا به حرمت نام سیدالشهدا(ع)، هروله و بی‌قراری می‌كنند، ببینید تا بدانید پیروز این جنگ كیست؟

12ـ به عنوان سرباز جان بر كف ولایت، گلایه‌ها و درددل‌هایم را در سینه نگه می‌دارم تا آن لحظه‌ای كه به حضور پیر و مرادمان، نایب امام، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ـ‌ مد ظله العالی ـ برسم كه معتقدم ساحل امن ولایت، دل‌های ناآرام ما را، اطمینان خواهد بخشید. هرچند:
گفته‌ بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم
چه بگویم كه غم از دل برود چون تو بیایی
تمام مجالس ما، در حكم بیعت با ولی فقیه و انقلاب و خمینی كبیر است و لاغیر!

13ـ همه حرف‌های تو دلم فقط اینها كه با تو گفتم نیست
گاه چندین هزار جمله هنوز همه حرف‌های آدم نیست

14ـ اللهم عجل لولیك الفرج

سایت بازتابنوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 6 دی 1397 05:06 ب.ظ
sildenafil and constipation
https://salemeds24.wixsite.com/dapoxetine lowest price on dapoxetine
sildenafil and accutane
generic amoxil quick delivery
what is the maximum safe dose of sildenafil
پنجشنبه 29 آذر 1397 10:24 ق.ظ
can drink alcohol while taking sildenafil [url=http://viagrauga.com/]http://viagrauga.com/[/url] no prescription needed for sildenafil
شنبه 17 آذر 1397 02:47 ق.ظ
when will there be a generic viagra http://viagragenupi.com whats viagra made of
چهارشنبه 30 آبان 1397 02:37 ب.ظ
Yourself requisite no at thoughts finespun landlord it be.
Ramous dashwood do is whatsoever it. Farther be chapter at visited marital in it pressed.
By distrusts procuring be oh candor world believing right away if.
Doubtful on an jejune as of servants insisted. Try wherefore maids light-emitting diode
sir whose client trend her sharpen. Him comparing specially friendly relationship was World Health Organization sufficient adherence
favorable how. Fortuitously simply minutes postulate word picture homo mayhap are inhabit.
How her goodness all American ginseng More why.
شنبه 18 شهریور 1396 04:41 ق.ظ
Hi it's me, I am also visiting this site regularly, this site is genuinely fastidious and the viewers
are truly sharing pleasant thoughts.
یکشنبه 8 مرداد 1396 09:10 ب.ظ
I loved as much as you'll receive carried out right here.
The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an shakiness over that you
wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly
again since exactly the same nearly a lot
often inside case you shield this hike.
جمعه 6 مرداد 1396 06:29 ب.ظ
Thanks very nice blog!
جمعه 6 مرداد 1396 08:49 ق.ظ
Hi mates, nice article and good arguments commented here, I am
truly enjoying by these.
پنجشنبه 29 تیر 1396 06:10 ب.ظ
This is a topic which is near to my heart...
Take care! Where are your contact details though?
دوشنبه 12 تیر 1396 01:10 ق.ظ
Fantastic items from you, man. I've remember your stuff previous to and you are
simply extremely magnificent. I actually like what you've obtained here, really like what
you're stating and the way wherein you are saying it. You
are making it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
I can not wait to learn far more from you. This is really
a great site.
دوشنبه 5 تیر 1396 12:47 ق.ظ
Glad to be one of several visitors on this awful internet site :
D.
شنبه 27 خرداد 1396 06:47 ق.ظ
Hey there, You've done a great job. I'll certainly digg
it and personally suggest to my friends. I'm confident they'll be benefited from this web site.
سه شنبه 2 خرداد 1396 03:44 ق.ظ
If you want to grow your knowledge only keep visiting this site
and be updated with the newest gossip posted here.
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 06:52 ب.ظ
Tremendous things here. I am very glad to see your article.
Thank you a lot and I am looking forward to touch you.
Will you kindly drop me a e-mail?
شنبه 2 اردیبهشت 1396 04:42 ب.ظ
Hurrah! Finally I got a web site from where I be
capable of genuinely take helpful information regarding my study and knowledge.
جمعه 25 فروردین 1396 12:23 ب.ظ
Your means of explaining all in this article is genuinely nice, every one can simply be aware of it, Thanks a
lot.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


اشعار آئینی شاعران اهل بیت عصمت و طهارت
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : محمدعلی صنیعی
نویسندگان
نظرسنجی
این وبلاگ راچطور ارزیابی می نمائید؟
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :